Koberce sú stále vhodnou voľbou

Moderné podlahové krytiny sú dnes veľmi obľúbené, hlavne teda pre celkom veľkú odolnosť a ľahkú udržateľnosť. Avšak ani koberce nie sú vôbec zlou voľbou. Hlavne kvalitné typy majú taktiež veľa čo ponúknuť.

Jednoduchšia údržba

Každý tepich sa rád špiní. To vie všetci, kto kedy doma nejaký mali. Kedysi bolo nutné koberce dávať kvôli nevyčistiteľným škvrnám do čistiarne, avšak toto je už v súčasnosti stále redším javom. Prečo? Na trhu sú nové čistiace prostriedky. S ich pomocou je už možné odstrániť aj veľmi zažraté škvrny od polievok, prípadne dokonca od vína. Navyše sú tieto čističe šetrné ku kobercovým vláknam a nijako ich nedegradujú. Ani alergény vo forme zvieracích chlpov, prípadne roztočov už nie sú takým problémom ako predtým. Moderná technika si s nimi vie celkom dobre poradiť. Súčasné vysávače dokážu odstrániť z koberca každý náznak nečistoty. Tepichy sa teda stále čistia zložitejšie ako napríklad parkety, avšak nejde o nič extra náročné ani drahé.

Pomáhajú šetriť energie

Naozaj dobré koberce sú mäkké a hebké. Dá sa po nich bez problémov chodiť naboso, a to aj počas zimných mesiacov. Nielenže nechladí ako podlahy, ale naopak od nich sála teplo. Modely s dlhým vlasom dokážu v sebe kumulovať tepelnú energiu veľmi dlho, čo pozitívnym spôsobom prispieva k tepelnej pohode v miestnosti. Vďaka tomuto efektu je teda možné vykurovať menej. Takto sa dajú ušetriť stovky až tisíce korún.

Špecialita z orientu

Naozaj kvalitné orientálne koberce sú nielen praktické, ale slúžia aj k poteche oka. Niektoré kúsky sa dajú bez väčších problémov označiť za umelecké diela. Nie je teda vôbec divu, že sú finančne trochu náročnejšie, než býva u tepichov zvykom. Avšak aj napriek tomu je možné zohnať kvalitné a zároveň cenovo zaujímavý perzský koberec, a síce v e-shope Buchara https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce. Tamojšie ceny sú pre našincov celoročne veľmi priaznivé.

Publikované: 10. 08. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Jarmila Novotná