Sušička je najlepší priateľ práčky. Prečo si ju zaobstarať?

V domácnostiach, kde sa sušička používa prakticky denodenne, patrí k najužitočnejším spotrebičom. Napriek tomu sa nájde množstvo ľudí, ktorí o jej pozitívnych vlastnostiach príliš nevedia a považujú ju za zbytočnosť. Ak je to aj váš prípad a doteraz razili názor, že na sušenie bielizne nepotrebujete ďalší „krám“, po prečítaní tohto článku pravdepodobne otočíte.

Rýchlo a dokonale vysušené prádlo

Určite ste už párkrát zažili situáciu, keď ste si na seba nemohli vziať určitý outfit, pretože nestihol uschnúť. A možno sa s týmto problémom stretávate pravidelne. Potom je prekvapujúce, že ešte nemáte sušičku, ktorá by vám v prípade potreby oblečenie veľmi rýchlo usušila, a navyše príjemne zmäkčila. Veľkou výhodou sušičky na bielizeň je aj jej schopnosť čistiť textil od prachu, peľu, chlpov a ďalších nečistôt, ktoré na prvý pohľad nie sú vidieť. A to je veľmi dobrá správa pre alergikov, ktorí potrebujú perfektne čisté oblečenie. Ďalší benefit sušenia bielizne v sušičke spočíva v zahubení nebezpečných baktérií a plesní. Nežiaduce mikroorganizmy sa množia predovšetkým vo vlhkom prostredí – a pretože na sušiaku oblečenia visí oveľa dlhšie, a často pohlcuje vlhkosť z prostredia, je nadmieru jasné, že proces sušenia prospieva materiálu oveľa viac.

Úspora práce, času aj miesta

Moderné sušičky sú mnohostranne úsporné. Ako tomu rozumieť? Po prvé šetrí čas, ktorý by ste inak strávili vešením bielizne a žehlením (väčšina oblečenia sa po vytiahnutí zo sušičky žehliť nemusí). Po druhé si ušetríte námahu. A za tretie nebudete musieť obchádzať rozmerný sušiak na bielizeň. Spotrebič zaberá rovnako miesta ako práčka a pomocou tzv. medzikusu ho možno na práčku upevniť. Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo investovať pár tisíc korún do spotrebiča, ktorý vám zjednoduší život? V správnom rozhodnutí by vás mohlo utvrdiť aj vedomie, že sušička dokáže osviežiť už suchú bielizeň a vrátiť mu neutrálnu vôňu. Znamená to, že načuchnuté oblečenie nebudete musieť okamžite prať.

Publikované: 14. 11. 2022

Kategória: Tipy

Autor: Jarmila Novotná